Co je BeanBag?

Bean bag je sedací vak naplněný drobnými polystyrenovými kuličkami. Sedací vaky byly inspirovány pytlem s luštěninou či obilím, které se ve velkém množství nacházeli v továrnách a skladech a dělníci je díky jejich pohodlnosti využívali k odpočinku a relaxaci. Název Bean bag pochází z angličtiny, bean znamená fazoli a bag tašku, vak nebo pytel. Fazole proto, protože první sedací vaky byly opravdu naplněny suchými fazolemi. V minulosti se používaly i jiné materiály k naplnění vaku jako například písek, rýže, různé polyuretanové pěny a podobně.

Historie pravého Bean Bagu se datuje až do 60. let 20. století. První sedací vak byl vytvořen roku 1968 italskými designéry Gatti, Paolini a Teodoro. Nápad sedacího vaku jako báječného společníka pro relaxaci je velmi jednoduchý. Přesto do té doby nebyl nikde použit a oni s tímto originálním doplňkem sklidili velký úspěch. Úplně první sedací vak se svým tvarem podobal hrušce a nesl název Sacco. Vak byl ušit z kůže a jako výplň byly poprvé použity polystyrénové kuličky, které umožňovaly snadné tvarování a příjemný posed. Díky těmto vlastnostem získaly v 70. letech sedací pytle vysokou oblíbenost především u mladých lidí.

Dnes se jako výplně vaku používají polystyrénové kuličky s označením EPS. Jedná se o drobné několikamilimetrové kuličky z expandovaného a tvrzeného polystyrenu jehož hustota se pohybuje obvykle mezi 10 a 20 gramy na litr. Hustota také určuje míru slehnutí kuliček vlivem používání v průběhu času. Čím hustší kuličky jsou, tím méně se při používání slehávají a díky tomu, je není nutné tak často dosypávat, tak abychom udržely sedací vak stále stejně plný. Vzhledem k velmi různým cenám na trhu za kuličky různé hustoty je toto kritérium velmi důležitým prvkem při výběru sedacího vaku nebo náplně do něj.

QL studio nabízí kvalitní Bean Bagy dánské společnosti Sack it. Mají vnější vrstvu z odolného plátna, které nabízí vynikající stabilitu a pevnost. Plátno je testováno metodou Martindale a díky tomu víme, že tkaniny vydrží desítky tisíc usednutí,  aniž by se prodřely. Polystyrenové kuličky jsou ve dvou oddělených vnitřních vacích a tato konstrukce zajišťuje, že Bean bag udrží svůj tvar po dlouhou dobu. Bean bag je velmi lehký, takže manipulaci s ním zvládnou i děti. Také je jednoduše omyvatelný. K dispozici jsou dvě varianty – pro vnitřní a venkovní použití. Vybírat můžete ze šesti barev a třech barevných kombinacích. EPS kuličky jsou 100 % netoxické a v Bean bagu je jich cca 300 l. Unikátní konstrukce zajišťuje vynikající komfort sezení. Přijďte se posadit.