Dopřejte si maximální pohodlí s motorovým roštem

Postelový rošt je vedle matrace druhou nejdůležitější součástí lůžka. Na trhu jsou stále oblíbenější motorové rošty a není divu. S motorový roštem získáte maximální pohodlí a zažijete nový rozměr pohodlného spánku! Rošty napomáhají při regeneraci namoženého a unaveného těla, nemocným lidem usnadní a zpříjemní pobyt na lůžku, starším lidem a lidem s pohybovým omezením ulehčí ulehání a vstávání. Zmírňují bolesti zad a příznivě působí při dýchacích nebo srdečních potížích. Motorový rošt oceníte při čtení, sledování televize, při lenošení a především při nemoci. Motorové rošty se velmi snadno ovládají. Pouhým stiskem tlačítka si nastavíte lůžko do polohy, ve které chce odpočívat.

V nabídce je nespočet motorových roštů, v čem se ale liší a jak vybrat správný motorový rošt? Při výběru motorového roštu je důležité sledovat především tyto faktory: umístění lamel, počet lamel, potažení lamel fólií, počet zón roštu, počet motorů, výšku roštu a výšku roštu s motorem, doporučenou nosnost a v neposlední řadě délku záruky.

Dejte si pozor na umístění lamel v roštu. Lamely musí být umístěny nad bočnicí roštu. Pružně uchycené lamely se natáčejí a přizpůsobují se poloze těla, zatímco lamely, které jsou umístěny mezi bočnicemi jsou pevné a neumožňují žádný pohyb, což je nežádoucí. Čím více lamel rošt má, tím se dokáže daleko lépe přizpůsobit tělu a je pružnější. Díky vysokému počtu lamel rošt citlivě reaguje na každý váš pohyb a změnu polohy. Snižuje tlak na tělo a omezuje potřebu se často otáčet. Lamely roštu by měly být potažené fólií, díky které se pod matrací zachytává méně prachu a snadno se stírá. Do roštu neproniká vlhkost a nevytváří se tak prostředí pro výskyt bakterií a plísní. Čím více zón rošt má, tím více respektuje anatomii vašeho těla. Plocha roštu je rozdělena na několik oblastní s odlišnou tuhostí a každá část těla je individuálně podepřena. Ideální je 7 zónový rošt, který optimálně podpírá hlavu, ramena, trup, pánev, stehna lýtka a chodidla. Důležité také je, aby měl rošt ramenní kolébku, která pomáhá zmírnit otlačení a bolesti ramen při spánku na boku. Lamely se pod tlakem ramene stlačí hlouběji, rameno se může zabořit a páteř zůstává ve svém přirozeném tvaru. Čím více motorů bude rošt mít, tím umožní nastavení do více poloh. Rošty se 4 motory umožňují nastavit až 16 poloh. Motory nezávisle polohují hlavovou, bederní, stehenní a lýtkovou část. Ideální jsou rošty, které se při polohování zádové části odsunou zpět k čelu lůžku a nemění tak svoji polohu vůči nočnímu stolku. Na noční stolek tak snadno vždy dosáhnete. Čím menší výška roštu s motorem, tím více místa pod roštem. Pokud máte málo místa a potřebujete úložný prostor pod postelí, vyberte si rošt s plochým motorem, kdy motor nezasahuje do úložného prostoru a umožňuje plně využít úložný prostor pod postelí. Výška těchto roštů má pouhých 10 cm. Dejte si také pozor na doporučenou nosnost a délku záruky. Standardní je nosnost 130 kg a délka záruky 5 let. Pokud máte pár kilo navíc, vyberte rošt s nosností 150 kg a nezapomeňte, že ke své váze musíte přičíst i váhu vaší matrace.

Chcete si vyzkoušet a vybrat polohovací rošt? Přijďte do QL studia, rádi vám s výběrem poradíme. Nabízíme kvalitní motorové rošty od společnosti AHORN, která je českým výrobcem lamelových roštů, matrací a polštářů.