Látky na snadnou údržbu

Máte malé děti, domácí mazlíčky nebo často pořádáte večírky a bojíte se o životnost potahového materiálu vaší sedací soupravy? Správnou volbou jsou látky na snadnou údržbu! Tyto funkční látky na snadnou údržbu mají revoluční povrchovou úpravu, která umožňuje odstranit skvrny pouze pomocí vody. Povrchová úprava pokrývá jednotlivá vlákna neviditelnou molekulární vrstvou, která zabrání proniknutí nečistot do látky. Údržba je jednoduchá a skvrny odstraníte velmi rychle. Odstranit lze většina skvrn vzniklých v domácnosti. Bez problému odstraníte skvrny od vína, kečupu, omáček, tuku, čokolády atd. Ptáte se jak se skvrny odstraňují? Je to jednoduché. Nejdříve z čalounění odstraníte zbytky nečistot, skvrnu navlhčíte vodou, a to buď přímo, nebo savým mokrým a vyždímaným hadříkem a nakonec přitlačíte hadřík na skvrnu a jemně ji krouživými pohyby setřete. A kterou to vlastně látky jsou:

Alcantara

Alcantara patří mezi luxusní potahové látky. Vzhledem připomíná semišovou kůži, je velice příjemná na dotek, prodyšná, ohebná, nemačkavá a odolná. Látka byla vyvinuta japonskými odborníky a je vyrobena synteticky z ultratenkých mikrovláken zpevněných vpichováním. Laminování rouna polyuretanem je spojeno s rozpouštěním polystyrenu. Výsledný laminát tak obsahuje 68 % polyesterových vláken impregnovaných 33 % polyuretanu. Po laminování následuje broušení povrchu speciální fólií a barvení výrobku. Alcantara obsahuje nejméně 200 000 jednotlivých, vzájemně překřížených vláken na 1 cm plochy. Látka vyniká především svou odolností proti oděru a trvanlivostí. V testu oděruvzdornosti vykazuje neuvěřitelných 150.000 cyklů Martindale. Díky vláknité struktuře tkaniny, vyrobené ze supertenkých mikrovláken, propouští dokonale vlhkost i vzduch. Alcantara je odolná proti působení vody, a proto se nesráží ani neroztahuje. Jednolitý povrch zabraňuje jejímu nerovnoměrnému opotřebování. Alcantara je dostupná v široké barevné škále, z které si jistě každý vybere tu svou barvu.

Odolnost proti opotřebení: 150.000 cyklů Martindale

Složení: 68 % polyester, 32 % polyuretan

Carabu

Carabu je potahová látka s antibakteriálním, vodoodpudivým povrchem s velmi snadnou údržbou díky technologii Aqua clean, která umožňuje zbavit se skvrny čistou vodou. Je velmi příjemná na dotek a svou strukturou se podobá kůži. Povrchové vlastnosti nezabezpečuje jen povrchová úprava, ale i speciální tkaní z high-tech vláken a jejich hustota. Extrémní hustota vláken zabezpečuje vysokou pevnost a oděruodolnost. Lehce a bez stop a poškození povrchu odstraníte skvrny způsobené fixem, kuličkovým perem, rozlitým kakaem, čokoládou, kečupem, sirupem anebo polévkou. High-tech vlákno vaši sedací soupravu chrání před rozlitým červeným vínem, likérem, ale i rtěnkou. Potahová textilie Carabu je vhodná pro náročné použití ve veřejných interiérech.

Odolnost proti opotřebení: 200.000 cyklů Martindale

Složení: 50 % polyester, 35 % acryl, 15 % polyamid,

Mystic

Na dotek velmi příjemná látka Mystic je tkaná potahová látka ze 100 % polyesteru využívající technologii Aqua Clean, která umožňuje zbavit se skvrn čistou vodou. Látka velmi dobře kopíruje i ty nejjemnější detaily čalouněného nábytku, včetně nařasení. Potahová látka Mystic je vhodná i pro náročné použití ve veřejných interiérech.

Odolnost proti opotřebení: 150.000 cyklů Martindale

Složení: 100% polyester

Vision

Omakem velmi příjemná látka Vision připomínající žinylku je tkaná potahová látka ze 100 % polyesteru. Hloubková impregnace a způsob tkaní umožňuje zbavit se skvrn jen čistou vodou. Lehce a bez stop a poškození povrchu odstraníte skvrny způsobené fixem, kuličkovým perem, rozlitým kakaem, čokoládou, kečupem, sirupem anebo polévkou. Látka velmi dobře také kopíruje i ty nejjemnější detaily čalouněného nábytku, včetně nařasení. Potahová látka Vision je vhodná i pro náročné použití ve veřejných interiérech.

Odolnost proti opotřebení: 100.000 cyklů Martindale

Složení: 100% polyester

V naší nabídce máme nepřeberné množství látek na snadnou údržbu, neváhejte a přijďte si vybrat tu svoji! Rádi vám všechny látky předvedeme a pomůžeme vám s výběrem.