Jakou kůži zvolit na sedací soupravu?

O eleganci kůže jsem psal již v předešlém článku. Nyní vám představím některé z typů kůží, které jsou vhodné pro použití na sedací soupravy. Převážně se odlišují zpracováním a strukturou krycí vrstvy.
K nejatraktivnějším patří anilínová kůže. Vyniká jemným povrchem, půvabným na omak. Jedná se o useň s přírodním lícem. Během zpracování je použito nejlepších 5 procent z celkového objemu surové kůže. Dále přírodní činidla, nejčastěji výtažky z rostlin. Na ploše usně je zachován přirozený vzhled, bez použití pigmentové vrstvy. Díky tomu zůstávají póry otevřené a sedací souprava lépe přijímá teplotu okolí i vašeho těla.
K další atraktivní kůži patří semianilínová. Vzniká zpracováním 15 procent surové kůže. Oproti anilínové kůži je probarvována malým množstvím pigmentu, ten následně tvoří ochrannou vrstvu a dodává kůži stejnoměrný vzhled. Takto zpracovaná kůže je měkká, přes to vyniká vyšší odolností, než kůže anilínová.
Poslední kůži je pigmentovaná. Zpracovává se z 80 procent surové kůže. Její úprava spočívá v použití pigmentové barvy na bázi polymeru. Ten dává kůži celistvější vzhled. Bohužel je díky tomu kůže tvrdší, ztrácí svůj přírodní vzhled, na druhou stranu je současně odolnější, než ostatní typy kůží.
Zvláštní oddílem zpracování kůži je nubuk. Od ostatních se odlišuje lícovou stranou. Ta je upravována broušením. Tím se na ploše usně vytvoří dokonale hladká plocha. Následně se pokryje speciálním ošetřením, které pomáhá odolávat proti tekutinám.
Nyní máte dostatečné množství informací, díky kterým si zajisté vybere správně. Zůstává zcela na vás, jakou kůži zvolíte. Vybrat si můžete z naší nabídky. Rádi vám poradíme přímo v QL Studiu.

Autor: Tým QL Studio