Může být kožená sedačka investicí?

Otázka, kterou si položil snad každý investor, když spatřil cenu pravé kožené sedací soupravy. Částka pohybující se ve stovkách tisíců korun se zdá být přemrštěnou, ale je tomu tak? Je cena příliš vysoká za očekávání, která má přinést?

V žádném případě není jakákoliv cena za pravou kůži vysoká. Kupujete-li opravdu kvalitní kůži, je investice sice vysoká, ale neztrácí na hodnotě. Vlastnosti kůže, lépe řečeno usně, jsou nenahraditelné v jakémkoliv období jejího života. Kvalitně zpracovaná vydrží několik desítek, ne-li stovek let. Je příjemná na dotek a při tom pevná a pružná. S elegancí vstřebává tělesnou vlhkost, která ovšem neprojde hlouběji, než pár milimetrů. Kromě dobrého vstřebávání vlhkosti navíc odolává opačnému elementu – ohni. Nefalšovaná kůže nehoří, ani se nepropálí. A to i v případě, když neopatrný kuřák uhasí nedopalek cigarety přímo o plochu.

Mimo všechny tyto vlastnosti má kůže jednu nezaměnitelnou. Každý nábytek, solitér či jiný předmět z usně je originálem. Jakákoliv strie, vpich od komára, nebo zranění je navždy zapsáno na kůži zvířete. Tyto „vady“ jsou však brány jako něco, co činí kůži tím pravým originálem.

Bohužel jako každá mince má svůj rub i líc, tak i useň má své dobré vlastnosti, a špatné vlastnosti. Pomineme-li tradiční „fámy“, které se tradují, jako například pocení se v létě a promrzání v zimě, patří mezi ně náročnost na její údržbu. Jako se staráte o svoji plet různými mýdly a krémy, tak i sedačka potřebuje důkladnou péči. Nejlepším takovýmto prostředkem pro údržbu může být některý druh vosku. Navoskovaná kůže získává tenkou patinu, která vyživuje, a ochraňuje před prachem. Prach je v tomto případě abrazivo, které může po čase vysušit a zničit povrch kůže.
Co z toho všeho vyplývá? Koupě kožené sedačky je investicí do budoucna, staráním se o ní a udržováním její noblesy dojdete dne, kdy vám vaši investici vrátí.

Autor: Tým QL Studio