Rozkládací sedací souprava, vyplatí se?

Každý to známe. Přijede nečekaná návštěva, zábava se roztočí na plné obrátky a vaši známí potřebují místo, kde by se mohli uložit ke spánku. Volnou postel nemáte k dispozici, nechat spát návštěvu na zemi se nehodí, a vaše nafukovací matrace má zrovínka defekt.

Snadné východisko? Rozkládací sedací souprava.

Elegantní řešení problému při nedostatku místa pro vaše návštěvy. Běžně se takovýto rozkládací mechanismus může vyšplhat k deseti tisícům korun. Naskytuje se však otázka, zda se investice vyplatí. Pokud bychom uvažovali, že k vám takováto návštěva dorazí jednou, dvakrát do roka, strávená noc vás bude stát přibližně pět tisíc korun. Za stejnou cenu máte několika hvězdičkový hotel s přespáním, snídaní, obědem i večeří, a to se vším luxusem. Dáte-li si jedna a jedna dohromady, budete vědět, že takováto investice je poněkud zbytečná.

Opačný případ nastane, když vás budou navštěvovat pravidelně. Jednou za měsíc, po celý rok. Částka, která před tím dosahovala pěti tisíc korun, se nám sníží zhruba na osm set. To už je značný rozdíl, avšak stále se jedná o částku, za kterou jsou vaši známí schopní bez problému hotel sehnat.

Navíc je zde i jiný problém. Musíme rozlišovat dva druhy rozkladů. Jeden, který je vhodný pro občasné přespání a ten druhý, na každodenní spaní. Pokud by vám návštěva přijela i vícekrát, čímž by se sice částka zmenšila i na několik stovek, pořád musíte myslet na její pohodlí. Protože pokud se jedná o sedací soupravu s rozkladem na občasné přespání, tak to není na každodenní spaní. Kvalita spánku se výrazně mění a za pohodlí matrace, nebo postele, vyměníte cokoliv.  A právě vyšší komfort rozkladu se opět promítne na jeho ceně.

Co z toho plyne? Máte-li chatu, kde vy a vaši přátelé spíte, rozklad je vhodný. Nemáte-li u vás dostatek místa pro postel, rozklad se vyplatí. Stejně tak chodí-li k vám návštěva vícekrát do měsíce. Avšak v jiných případech už je na vás, jestli investici, která se nemusí vyplatit, podstoupíte.

Autor: Tým QL Studio