Sedací souprava a domácí mazlíček

Máte domácího mazlíčka? Psa, který čas od času líná, či kočku, která svými drápky nemilosrdně ničí vše, co má kolem sebe? Vy, kteří vlastníte takového mazlíčka, víte, o čem mluvím.
Stejně tak víte, jak trpí nábytek v přítomnosti vašich miláčků. Hlavně sedací soupravy. Kočka ve chvíli vaší nepozornosti vytasí drápy, a ladně si je přebrousí o područku nebo sedák čalounění. Pejsek oproti ní není tak drastický. Místo toho se však párkrát otře o sedačku srstí, nebo špinavými tlapkami od hlíny.
Naštěstí existuje několik řešení, které mohou zmírnit devastující dopad ničení vaší sedací soupravy. Nejúčinnější opatření je nemít domácího mazlíčka. Avšak chápu, že tady bych u Vás neuspěl. Proto nabízím jiné řešení.
Textilie Alcantara ®. Jedná se o laminát, lépe řečeno vláknový kompozit, s obsahem 200 000 jednotlivých vláken na 1 centimetr čtvereční plochy. Povrch látky je podobný semišové kůži, avšak je prodyšný, ohebný, nemačkavý a odolný vůči opotřebení. Vyniká hlavně snadným čištěním a údržbou. V testech Wyzenbeek a Martindale (viz. Článek „je dražší tkanina vždy lepší“) se řadí mezi nejodolnější látky. Doporučuje se do 24 hodinových provozů – restaurace, bary, hotely.
Bohužel se svými vlastnostmi řadí mezi dražší látky. Avšak existuje i o něco příznivější tkanina zvaná VISION. Jedná se o speciální voděodolnou textilii, kterou lze jednoduše čistit. Jakékoliv ušpinění snadno odstraníte vodou a měkkým bílím hadříkem. Je to díky teflonem pokrytému vláknu. Díky tomu nevnikne nečistota dovnitř textilie, ale zůstane na jejím povrchu. Bohužel však nezabráníte mechanickému poškození například od kočičích drápů.
Na závěr bych chtěl zmínit, že nejlepší cestou, jak zabránit poškození sedací soupravy, je nemít domácího mazlíčka. Pokud ho však máte, a jedná se o pejska, stačí mít čalounění Vision. Máte-li kočičku, zvolte textilii Alcantara.

Autor: Tým QL studio