Ton získal ocenění Red Dot Design Award za Lounge křeslo Split

Red Dot patří k jednomu z nejvýznamnějších světových ocenění za design. Letos byl titul Red Dot udělen Lounge křeslu z kolekce Split od světově proslulého designéra Arika Levyho. Kolekci Split Ton poprvé představil na loňském veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Mezinárodní porota ocenila jak design, tak také unikátní technologii použitou při výrobě křesla.

ton_kreslo_lounge_split_red_dotArik Levy se při tvorbě kolekce inspiroval tradičními výrobními postupy ručního ohýbání dřeva, které se v Bystřici pod Hostýnem používají od roku 1861. „Split se zrodil z myšlenky ohýbání. Ale ne způsobem, který se dělá obyčejně, ale dává mu nový tvar. Dřevo je rozděleno na dvě části a každá ohnuta jiným směrem“ vysvětluje Arik Levy.

Kolekce Split je první na světě, která má ručně ohýbaný rozštěp masivního dřeva, který je používán jako designový a zároveň funkční prvek. Křeslo je zajímavé také detailem švu na vrchní straně opěráku i područek, který zdobí speciální lemování. Lounge je díky zvýšené zádově opěrce velice komfortní a ergonomické. Na první pohled láká k usednutí. K očalounění můžete vybírat z bohaté škály potahových látek.